پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

مسوول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث شهرستان فسا گفت: بیمار سالمند دچار ایست قلبی با اقدام سریع و احیاء موفق قلبی–ریوی توسط تکنسینهای اورژانس 115 پایگاه ششده، زندگی دوباره یافت.
به گزارش وب دا فسا؛ یداللهی افزود: طی تماس تلفنی در ساعت ۱۹:۱۷ چهارشنبه سی ام  تیر ماه ۱۴۰۰ مبنی بر کاهش سطح هوشیاری خانمی ۷۰ ساله در روستای اکبرآباد ششده، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی از پایگاه اورژانس ششده به محل مأموریت اعزام شدند.
وی ادامه داد: تکنسین های اورژانس با حضور بر بالین بیمار، علایم حیاتی را بررسی کردند که نشاندهنده ایست قلبی و تنفسی بود و بلافاصله عملیات احیای قلبی – ریوی، مانیتورنیگ، حمایت تنفسی و دارودرمانی انجام گرفت و پس از 35 دقیقه تلاش های بی وقفه، علایم حیاتی در بیمار ظاهر و بیمار به بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) منتقل و به اتاق احیاء تحویل داده شد و در حال حاضر بیمار در بخش ccu تحت مراقبت می باشد .
همچنین ️دکترمحمدحسین پورجعفریان رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی فسا از تلاش های آقایان محمدرضا زنگنه و محمد اسماعیل موسوی ر احیای موفق بیمار و خانم ها کاظمی، خسروانی و زراعت پیشه کارشناسان ستاد ارتباطات در تشخیص و آموزش احیاء بصورت تلفنی به همراهان بیمار قدردانی کرد.
همشهریان گرامی؛
زمان طلایی برای نجات جان بیماری که دچار ایست قلبی شده است ۴ الی ۶ دقیقه می باشد.
با توجه به این که بهترین فردی که می تواند به بیمار کمک کند کسی است که نخست بر بالین بیمار حضور  می یابد پس بیایید با یادگیری صحیح احیاء قلبی ریوی نجات دهنده جان افراد باشیم و به شعار سازمان بهداشت جهانی هر خانواده یک امدادگر دست یابیم.