پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با فوت 7 بیمار فسایی در 48 ساعت گذشته علیرغم تلاش شبانه روزی کادر درمانی بخش ویژه کرونای بیمارستان، تعداد درگذشتگان بر اثر کرونا در شهرستان فسا به رقم 100 نفر رسید .

 

به گزارش وب دا فسا؛ دکترجلال کریمی با اشاره به اینکه سن فوت شدگان اخیر از جوان 32 ساله تا سالمندان را شامل می شود، افزود: تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در شهرستان فسا تا 30 آبانماه به 8568 نفر رسیده است که از این تعداد، تاکنون 4935 بیمار بهبودی قطعی یافتند. آماری تلخ که در سایه بی تفاوتی و بی توجهی ها رقم خورده است و هم اکنون تعداد 59 مبتلای بدحال در بخش کووید19 تحت مراقبت های ویژه می باشند.

وی تاکید کرد: مردم هر گونه علایم شدید بیماری، تب و تنگی نفس و ... را جدی بگیرند و به پزشک خانواده خود مراجعه و در منزل استراحت کنند.

دکتر کریمی گفت: هم اکنون تعداد 3533 بیمار مثبت کرونا در قرنطینه خانگی و یا بستری می باشند و از مبتلایان در قرنطینه خانگی درخواست می کنیم با احترام به سایر همشهریان و پذیرش مسوولیت اجتماعی جهت قطع زنجیره انتقال ویروس تا 14 روز خود را در منزل قرنطینه کامل نمایند و به هیچ عنوان در سطح شهر تردد نکنند .

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه فقط مشاغل ضروری گروه 1 با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی اجازه فعالیت دارند و مشاغل گروه های 2و3و4 به مدت دو هفته تعطیل میباشند، از همراهی و قانونمندی کلیه کسبه فهیم و محترم شهرستان در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا و نجات جان همشهریان و درک وضعیت اضطراری و بحرانی شهرستان تشکر و قدردانی نمود.

وی اضافه کرد: از مردم و همشهریان عزیز ملتمسانه خواهشمندیم تا ضمن پرهیز از هرگونه تجمع،دورهمی و میهمانی خانوادگی تا اطلاع ثانوی از برگزاری هرگونه مجلس اعم از عقد و عروسی و ترحیم و عزا خودداری فرمایید . تخلف از دستور فوق طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی، تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب شده و متخلفین ضمن پیگیری قضایی به مجازات قانونی محکوم می گردند.

 

تلفن های پاسخگویی به سوالات کرونایی :

4030

07153314200