پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در شهرستان فسا تا 23 شهریورماه به 2311 نفر رسیده است که از این تعداد مبتلا تاکنون 1980 نفر بهبودی قطعی یافتند .

 

به گزارش وب دا فسا؛ دکتر جلال کریمی افزود: مردم بخصوص سالمندان هر گونه علایم بیماری، تب، تنگی نفس، بدن درد و ... را جدی بگیرند و به پزشک یا کلینیک بیماریهای حاد تنفسی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: از مردم درخواست  می کنیم ضمن دوری از تجمعات، دورهمی و میهمانی های خانوادگی ، از تردد بدون ماسک در سطح شهر و فروشگاهها پرهیز نمایند و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و اماکن عمومی به مسوول مربوطه تذکر داده و همچنین ادارات و نهادهای عمومی ضمن رعایت فاصله گذاری فیزیکی، از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری نموده و از ارایه خدمات به اینگونه مراجعین خودداری کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس گفت: رعایت فاصله بیش از یک و نیم متری دانش آموزان از یکدیگر، وجود تهویه مناسب در کلاس‌ها و باز بودن پنجره ها، کاهش زمان حضور دانش آموزان در کلاس، ضدعفونی مستمر کلاس ها و مدرسه، استفاده همه دانش آموزان و معلمان بصورت مستمر از ماسک، استفاده از ماسک به شیوه درست و صحیح، آموزش به فرزندان برای شستن مرتب دستها، استفاده دانش آموزان از لوازم التحریر و وسایل شخصی  و بهره گیری از آموزش مجازی برای دانش آموزان ضروری است .