• 1402/02/27 - 08:11
  • - تعداد بازدید: 296
  • - تعداد بازدیدکننده: 295
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت و از فعالان این عرصه قدردانی کرد.

به گزارش وبدا، متن پیام دکتر بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و‌ روابط عمومی به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم


 روابط‌عمومی، دانشی عمیق  و در عین حال هنری خلاق و کاربردی است که از آن می توان به مهندسی تفاهم  و همگرایی تعبیر کرد. ارتباطات در عرصه سلامت از یک سو زمینه ارتقای آگاهی های عمومی و ترویج سبک زندگی سالم را فراهم می آورد و از سوی دیگر،  خادمان این حوزه را به هم افزایی برای تحقق الگوی عدالت و تعالی نظام سلامت  فرا می خواند.

ایجاد این عزم مشترک  همگانی،  گامی بلند در مسیر  جایگزین ساختن «پیشگیری» به جای «درمان» است؛ رویکردی جامعه‌محور که تک‌تک افراد جامعه در آن  نقش خود را برای ارتقای شاخص های سلامت باز می یابند. برخورداری از  چنین فضایی  در گرو تلاش و مجاهدت روابط عمومی های کارآمد در همه سطوح  از  ارتباطات درون‌ - فردی، بین‌فردی و گروهی گرفته تا ارتباطات سازمانی و اجتماعی است.
 ارتباطات سلامت در سطح  اجتماعی قادر است با مشارکت جویی از رسانه ها و ذینفعان راهبردی، مسیر اجرای برنامه های کلان ملی  نظیر جوانی جمعیت و سلامت خانواده را هموار سازد و در سطح فردی، محرک‌های انگیزه بخش و مهارت‌های لازم  را برای پیشگیری از  ابتلا به بیماری ها فراهم  آورد.
در این چشم‌انداز، تعامل هدفمند با رسانه‌ چه از حیث تبیین هنرمندانه دستاوردهای نظام سلامت و چه از جنبه  تولید و عرضه آثار هنری که راوی حماسه های مدافعان سلامت یا مروج سبک زندگی سالم باشند، اهمیت دارد.
 در نامه پنجاه و یکم امیرالمؤمنین، علی(ع) در کتاب شریف نهج البلاغه آمده است که «ای مردم، بدانید در اموری که می خواهم تصمیم گیری کنم، باید شما را مشارکت دهم و از شما نظر بخواهم.»
با تأسی به این کلام هدایتگر، روابط عمومی ها نه تنها  راویان عملکرد نظام سلامت برای مردمند، بلکه باید خواست ها و نیازهای خدمت گیرندگان  را نیز تحلیل و «بازخورد» عملکرد واحد متبوع خود را تدوین و به روزرسانی  کنند.
آنچه مسلم است، جهان امروز را  که عصر فشردگی زمان و مکان و‌ گردش پرشتاب اطلاعات است، نمی‌توان بدون روابط‌عمومی تصور کرد؛ زیرا  این حلقه واسط میان مردم و مسئولان، مهم‌ترین وظیفه را در شکل‌گیری ارتباطی چندسویه و موثر در جامعه ایفا می‌کند.
 روز ارتباطات و روابط‌عمومی را به همه کنشگران خدوم وفعالان هنرمند این ساحت ارجمند  تبریک می‌گویم و از خداوند متعال برای یکایک ایشان توفیق و سربلندی در خدمت‌ به جامعه عزیز اسلامی را آرزومندم.


بهرام عین اللهی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  • گروه خبری : اخبار,اخبار ویدیویی,اطلاعیه ها,اخبار تصویری,اخبار سلامت,اداره خدمات پرستاری
  • کد خبر : 8963
کلمات کلیدی
خبرنگار سیستم
خبرنگار

خبرنگار سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: