• 1403/02/23 - 10:01
  • - تعداد بازدید: 205
  • - تعداد بازدیدکننده: 189
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

هفته ملی جوانی جمعیت، اقدامات در راستای تقویت مرکز درمان ناباروری و دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی فسا محور سخنرانی معاون فرهنگی و دانشجویی در نماز جمعه

معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئول فنی آزمایشگاه جنین شناسی مرکز درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی فسا پیش از خطبه های نماز جمعه 21 اردیبهشت 1403 در خصوص هفته ملی جوانی جمعیت و دستاوردهای دانشگاه سخنرانی کرد.

به گزارش وب دا فسا؛ دکتر مجید نقدی با اشاره به تاکیدات و نگرانی های مقام معظم رهبری در خصوص پیری جمعیت و لزوم فرزندآوری و جوانی جمعیت کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی فسا در راستای جوانی جمعیت و وظایف محوله، اقدامات شایسته و مفیدی انجام داده که احیاء مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) با حضور دو فلوشیپ نازایی و IVF با خدمات و تعرفه دولتی از جمله اقدامات مهم بوده است که بعنوان یکی از بهرتین مراکز درمان در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد.

عضو هیات علمی و مسئول فنی آزمایشگاه جنین شناسی مرکز درمان ناباروری دانشگاه افزود: در سال گذشته بالغ بر 30 تولد سالم از زوج های نابارور در این مرکز به ثبت رسید و در سال 1403 پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده و استقبال زوجین نابارور، بیش از 100 تولد داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مراجعه زوجین نابارور جهت دریافت خدمات درمان ناباروری به مرکز استان یا استان ها و شهرهای دیگر، هم موجب هزینه های زیادی برای این زوجین شده بود و هم مشکلات دیگری از جمله کاهش احتمال ناباروری زوجین بدلیل مسافت های طولانی داشته است .

دکتر نقدی بیان کرد: در مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا،  زوجین عزیز ۱۰ درصد هزینه ها را پرداخت میکنند و ۹۰ درصد هزینه های درمان در مرکز درمان ناباروری فسا با تعرفه و حمایت دولتی محاسبه و پرداخت می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی  دانشگاه گفت: تاخیر در ازدواج ها، بالارفتن سن ازدواج و تاخیر در باروری پس از ازدواج از مهمترین دلایل شیوع ناباروری در زوجین می باشد.

دکتر نقدی در خصوص تعریف ناباوری بیان کرد: اگر زوجی به مدت 6 ماه تمایل به آوردن فرزند داشته باشند و از روش های جلوگیری استفاده نکنند و صاحب فرزند نشوند، مبتلا به بیماری ناباروری و نازایی هستند .

این متخصص جنین شناسی تاکید کرد: سن فیزیولوژی و اصلی باروری خانمها از 18 سال تا 26 سال است و در سنین بالا احتمال باروری کاهش می یابد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در بخش دیگری از سخنرانی خود به پروژه های عمرانی افتتاح شده و آماده افتتاح دانشگاه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته پروژه های مختلفی در حوزه سلامت جهت ارتقاء خدمات رسانی به مردم طی دو سفر وزیر بهداشت به شهرستان فسا به بهره برداری رسید که مردم و بیماران از ثمرات آن بهره می برند.

وی افزود: تمام تلاش هیات رییسه و مدیران و مدافعان سلامت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فسا، خدمت رسانی شایسته به مردم شریف شهرستان می باشد.

 

از 24 تا 30 اردیبهشت ماه 1403 بعنوان هفته سلامت با شعار "نقش من در جوانی جمعیت کشور" نامگذاری شده است.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار ویدیویی,اطلاعیه ها,اخبار تصویری,اخبار سلامت,اداره خدمات پرستاری
  • کد خبر : 11151
خبرنگار سیستم
خبرنگار

خبرنگار سیستم

تصاویر

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: