• 1403/04/10 - 08:00
  • - تعداد بازدید: 93
  • - تعداد بازدیدکننده: 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان غذا و دارو:

هزینه داروی بیماران خاص کمتر از ۱۰ درصد قیمت واقعی است

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد هزینه داروهای بیماران خاص توسط بیمه ها پوشش داده می شود، گفت: بیماران کمتر از ۱۰ درصد هزینه دارو را پرداخت می کنند.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحیدر محمدی با اشاره به واردات بخشی از داروهای بیماران خاص و تامین ارز دولتی برای آنها، یادآور شد: ۹۰ از هزینه تمام شده دارو نیز توسط سازمان های بیمه گر پوشش داده می شود بنابراین پرداختی بیماران خاص بعضا صفر و یا حداکثر ۱۰ درصد قیمت دارو است.
وی افزود: قبل از ورود داروها به فهرست دارویی کشور و به تبع آن قرار گرفتن تحت پوشش بیمه، باید هزینه اثربخشی دارو بر بیماری مشخص و اثبات شود بنابراین در صورتی دارو با حمایت بیمه ای وارد بازار می شود که توجیه علمی و اقتصادی برای درمان بیماری داشته باشد.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در موارد اندکی که از نظر سازمان های بیمه گر هزینه اثربخشی دارو اثبات نشده و دارو توسط پزشکان تجویز شده باشد با لحاظ موارد استثنا، دارو توسط سازمان غذا و دارو، به صورت تک نسخه ای  وارد می شود.
وی تصریح کرد: اگر اثربخشی دارویی توسط پزشکان اثبات شود، کمیته های اقتصادی و درمانی، ارزیابی خود را انجام می دهند یعنی دارو هم به لحاظ هزینه اقتصادی اثربخشی و هم به لحاظ پروسه درمان اثر بخشی، مورد ارزیابی قرار می گیرد و اگر در هر دو کمیسیون تائید شود، سازمان های بیمه گر آن را می پذیرند و این داروها نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرد البته همانطور که بیان شد فراوانی این موارد بسیار اندک است.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار ویدیویی,اطلاعیه ها,اخبار تصویری,اخبار سلامت,اداره خدمات پرستاری
  • کد خبر : 11420
کلمات کلیدی
خبرنگار سیستم
خبرنگار

خبرنگار سیستم

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: