• 1400/08/12 - 07:49
  • - تعداد بازدید: 572
  • - تعداد بازدیدکننده: 565
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اطلاعیه شماره ۴ مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در مورد تجویز دز سوم واکسن کرونا و واکسن مسافرین

5410

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه شماره 4 خود مواردی را در خصوص تجویز دز سوم واکسن کووید19 و واکسن مسافرین مطرح کرد.

 

به گزارش وبدا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: 

 

با توجه به مصوبات کمیته فنی واکسیناسیون کووید19 و مرور مستندات داخلی و بین المللی برای کسب حداکثر ایمنی لازم و همچنین مراجعات افرادی که بدلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافت شده(نوبت اول و دوم) در کشور مقصد دچار مشکل هستند موارد ذیل اعلام می شود: 

 

1-افراد بالای 60 سال که دو نوبت واکسیناسیون اولیه از واکسن های غیرفعال شده(سینوفارم، کوواکسین بهارات و کووایران برکت) استفاده کرده اند، بایستی نوبت سوم واکسن ترجیحا مشابه نوبت اول(غیرفعال شده) به فاصله 4 ماه از نوبت دوم دریافت نمایند. 

 

2-در حال حاضر مستندات علمی برای دریافت دز چهارم واکسن به ویژه واکسن های مصرف شده در کشور، موجود نیست لذا دریافت دز چهارم توصیه نمی شود. 

 

3-در خصوص افرادی که به دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافتی توسط کشور مقصد، دچار مشکل شده اند کمیته 3 نفره(اعضا به تشخیص دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور) تشکیل و مجوز تزریق یک یا دو نوبت واکسن آسترازنکا به عنوان نوبت دوم یا سوم به صورت موردی و بعد از بیان هشدارهای لازم در خصوص عوارض احتمالی و اخذ تاییدیه رضایت آگاهانه از فرد اقدام نمایند. حداقل فاصله بین دریافت واکسن نوبت دوم و سوم یک ماه خواهد بود.

  • گروه خبری : اخبار,اطلاعیه ها
  • کد خبر : 413
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: