پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در72 ساعت گذشته، کرونا جان 1نفر دیگر را در فسا گرفت و تعداد قربانیان خود را به 368 نفر در این شهرستان رساند.

 

به گزارش وب دا فسا؛ صادق مهدوی نیا با اشاره به شناسایی 194 بیمار جدید مبتلا به کرونا در 72 ساعت گذشته افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 22 هزار و 640 مبتلا در این شهرستان شناسایی شده است که 21 هزار و 652 نفر از آنها بهبودی قطعی یافتند .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیان اینکه سن فوتی 72 ساعت گذشته در فسا آقای 51 ساله بدون بیماری زمینه ای بود، ادامه داد: متاسفانه در روزهای اخیر با کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و بی تفاوتی و عادی انگاری بیماری شاهد افزایش موارد سرپایی و مراجعه به درمانگاه کرونا و افزایش در میزان موارد بستری می باشیم .

وی ادامه داد: با توجه به افزایش ذخیره و سهمیه دریافتی واکسن، از همشهریان بالای 12 سال دعوت بعمل می آید قبل از شروع فصل سرما و شیوع موج های جدید بیماری و جهش های جدید ویروس با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، بر علیه کرونا واکسینه شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه اضافه کرد: رنگ شهرستان، زرد و بسیار شکننده می باشد و بهتر شدن وضعیت به مشارکت در واکسیناسیون عمومی بر علیه کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم کاهش حساسیت مردم و مسوولین و افزایش نظارت بستگی دارد.

مهدوی نیا بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی توسط همه اقشار جامعه، استفاده مداوم و صحیح از ماسک، شست و شوی دست ها، بازبودن پنجره ها و تهویه مناسب هوا تاکید کرد.