پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با دریافت محموله های جدید واکسن کووید19 و استقبال گسترده مردم، تا 20 شهریورماه سال جاری، 101 هزار و 723 دوز واکسن به گروههای هدف تزریق شده است.

 

به گزارش وب دا فسا؛ دکترعلی اصغر خالقی افزود: در این مدت تعداد 68 هزار و 868 نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند که به 32 هزار و 855 نفر از آنها دوز دوم نیز تزریق شده است.

وی با بیان اینکه اولین واکسن در دسترس بهترین واکسن می باشد، ادامه داد: واکسیناسیون عمومی تاثیر زیادی در عدم ابتلا به بیماری شدید و کاهش مرگ و میر و بستری در بیمارستان دارد .

دکترخالقی با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در شهرستان گفت: از یکم تا 20 شهریورماه، 42 هزار و 657 دوز واکسن تزریق شده است که 25 هزار و 298 دوز آن نوبت اول و 17 هزار و 359 دوز آن نوبت دوم بوده است.

رییس دانشگاه بیان کرد: با توجه به استقبال چشمگیر گروه های هدف در این شهرستان از واکسیناسیون کرونا و همچنین برای دسترسی بیشتر و راحت تر و رعایت بهتر پروتکل های بهداشتی، 26 مرکز و پایگاه برای واکسیناسیون گروه های هدف در روزهای کاری در شهر، بخش های تابعه و روستاها راه اندازی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راه مقابله با همه گیری کووید 19 می باشد، گفت: افراد واکسینه شده می بایست پروتکل های بهداشتی اعم از رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده مداوم و صحیح از ماسک، شست و شوی دست ها، بازبودن پنجره ها و تهویه مناسب هوا را رعایت نمایند.

دکترخالقی از مردم برای مشارکت هر چه بیشتر در امر واکسیناسیون خود و عزیزانشان بر علیه بیماری کرونا دعوت کرد.