پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: کرونا در 48 ساعت گذشته، جان 5 نفر دیگر را در فسا گرفت و تعداد قربانیان خود را به342 نفر در این شهرستان رساند.

 

به گزارش وب دا فسا؛ صادق مهدوی نیا  با اشاره به شناسایی126بیمار جدید مبتلا به کرونا در 48 ساعت گذشته افزود: آقای61ساله و خانم 94ساله در 18 شهریورماه و خانم های 59ساله و 72ساله و آقای 72ساله در 19 شهریورماه جزو قربانیان کرونا بودند. یک فوتی هم مربوط به شهرستان نی ریز می باشد که در بیمارستان بستری و تحت درمان بود که جزو آمار فسا نمی باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا بیان کرد: افزایش موارد سرپایی، مراجعات و افزایش میزان مراجعه به درمانگاه کرونا و افزایش در میزان موارد بستری و بیماران بد حال بستری، زنگ خطری جدی برای مردم و مسوولین برای افزایش نظارت ها و رعایت های بهداشتی است.

مهدوی نیا ادامه داد: رنگشهرستاناز 20 شهریورماه نارنجی و پرخطر و بسیار شکننده می باشد و بهتر شدن وضعیت به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم کاهش حساسیت مردم و مسوولین و افزایش نظارت ها و رعایت ها بستگی دارد.

وی از مردم و مسئولان درخواست کرد از هرگونه مسافرت غیر ضروری، برگزاری تجمعات اداری و فرهنگی مذهبی، میهمانی و دورهمی خانوادگی و پارک نشینی و بازارگردی خودداری کنند.

مهدوی نیا بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی توسط همه اقشار جامعه، استفاده مداوم و صحیح از ماسک، شست و شوی دست ها، بازبودن پنجره ها و تهویه مناسب هوا تاکید کرد.