پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا و هیات همراه و دبیر ستاد کرونای شهرستان به نمایندگی از حوزه سلامت و مدافعین سلامت در نشست با فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فسا از اقدامات جهادی سپاه و نیروهای بسیجی در مقابله با کرونا قدردانی کرد.

 

به گزارش وب دا فسا؛ در این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: تشکیل بسیج ابتکار بی بدیل بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بود که ماموریت های همه جانبه آن، سبب مردمی شدن آن گردید.

دکترعلی اصغر خالقی ضمن قدردانی از نیروهای بسیج در انجام اقدامات جهادی در مقابله با کرونا افزود: بحران کرونا بسیاری از کشورهای دنیا را دچار مشکل کرد و ایران نیز در این بحران با کمک مردم و مدافعین سلامت و نیروهای مردمی و جهادی توانست این بحران را کنترل و برای کاهش شیوع آن برنامه ریزی کند.

وی اضافه کرد: نجات جان یک انسان، نجات بشریت است و مجاهدت بسیجیان در طرح شهید سلیمانی الگوی موفق همکاری و همدلی خالصانه نیروهای بسیج بود.

دکتر خالقی بر مستندسازی خدمات جهادی و مردمی بعنوان الگویی موثر برای استفاده مسوولین و نسل های آینده تاکید کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فسا با بیان اینکه بسیج در همه عرصه ها و میدان ها در خدمت انقلاب اسلامی و مردم کشور بوده است، گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف مقابله و پیشگیری از کرونا به شیوه محله و خانواده محور با محوریت بسیج و حوزه سلامت، الگوی موفق مشارکت و همدلی در خدمت رسانی به مردم بود.

سرهنگ علی اکبر طحان افزود: خدمت خالصانه نیروهای بسیج و تقویت روحیه جهادی الگویی موفق در کشور است.

در ادامه مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه مردم قدردان خدمات گروههای جهادی و نیروهای بسیج هستند، گفت: اقدامات و خدمات جهادی در بحران های چند سال اخیر همچون سیل، زلزله و کرونا بخوبی خود را نشان داده است.

حجت الاسلام مهدی یعقوبی افزود: کرونا باعث شد در کنار همه سختی ها و مشقت ها برای مردم و مدافعان سلامت، جلوه هایی از عرصه های جهادی و خدمت خالصانه همانند دوران دفاع مقدس بروز و ظهور پیدا کند.

دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گفت: طرح مقابله با کرونا به شیوه محله و مسجد محوری با همکاری نیروهای بسیج و روحانیون برای اولین بار بعنوان یک طرح ابتکاری در شهرستان فسا اجرا شد و سپس با اقدامات خوبی که در طرح شهید سلیمانی انجام گردید، دستاوردهای بزرگی برای کاهش و کنترل بیماری کرونا در شهرستان داشت.

سرهنگ دستان دبیر ستاد کرونای شهرستان بیان کرد: همدلی و عشق مسوولین و مردم شهرستان به نظام، رهبری و مردم توانست در طول بحران کرونا کمک کند.