پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

در 72 ساعت گذشته 52 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد. تعداد جانباختگان این بیماری در شهرستان فسا تاکنون 235 نفر می باشد که61نفر از همشهریان در سال1400 جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند .

به گزارش وب دا فسا؛ تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در شهرستان فسا تا16 خردادماه 1400به 14304نفر رسیده است که از این تعداد، تاکنون 14004 بیمار بهبودی قطعی یافتند.

3307 بیمار مبتلا به کرونا در سال 1400 شناسایی شده اند .

با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته، مراقب سالمندان، کودکان و بیماران با مشکلات زمینه ای و مادران باردار باشیم .

با توجه به شیوع ویروس جهش یافته و روند صعودی بیماری در استان های جنوبی از پارک نشینی و تفریح در اماکن شلوغ خودداری نمایید.

رنگ شهرستان زرد و خطر متوسط می باشد و این تغییر وضعیت، شکننده و حفظ آن به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم کاهش حساسیت مردم بستگی دارد . درخواست می گردد از هرگونه مسافرت غیر ضروری، برگزاری میهمانی و دورهمی خانوادگی خودداری نمایید.

دربعضی شهرستان‌های قرمز کشور، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است. مراقبت جدی و پرهیز از اجتماعات به خصوص در فضای بسته، ضروری است.

افرادی که دارای بیماریهای زمینه ای مثل فشار خون، بیماریهای قلبی، دیابت و بیماری کلیوی و ... می باشند و گروههای پرخطر از جمله زنان باردار، سالمندان و کودکان، در صورت بروز علایم شبیه سرماخوردگی یا حساسیت حتما به پزشک خانواده یا درمانگاه ویژه کرونا واقع در سالن کوثر مراجعه نمایند .

اجازه ندهید که گسترش و پیشرفت بیماری، مانع هرگونه کمک پزشکی و درمانی شود .