پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

نشست اضطراری ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان فسا، با هدف اعلام هشدارهای جدید و افزایش حساسیت در گروه های مختلف برای رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی و دوری از ساده انگاری بیماری کرونا توسط مردم و مسوولین با حضور اعضای ستاد مبارزه با کرونای شهرستان به ریاست فرماندار ویژه شهرستان برگزار گردید.

 

به گزارش وب دا فسا؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: دلیل روند صعودی و نگران کننده ی مبتلایان به کرونا، عادی انگاری، بی تفاوتی و سهل انگاری عده ای است که با این رفتار در مرحله اول اعضای خانواده ی خود و در مرحله ی بعد اعضای جامعه را در معرض خطر قرار می دهند .

دکتر علیرضا فیروزی افزود: توصیه های مسوولین به منظور سلامتی مردم مطرح می شود و انتظار می رود افراد جامعه هم با رعایت این توصیه ها ، در فرآیند سلامتی پایدار سهیم و همراه باشند.

وی اضافه کرد: دور همی ها، ماسک نزدن و عدم رعایت فاصله اجتماعی از بارزترین نمونه های رفتار پر خطر در سطح جامعه است.

رییس ستاد کرونای شهرستان با تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی و اتخاذ تدابیری که باعث می شود شهرستان در شرایط سخت‌تری قرار نگیرد، افزود: اجرای دستورالعمل های ستاد ملی کرونا لازم الاجراست و همه باید به آن پایبند باشند.

 

کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان فسا به کمتر از 50درصد/مثبت شدن تست 100نفر در روز گذشته و افزایش مبتلایان بستری زنگ خطری برای ورود به موج چهارم کرونا/تجمعات باید شکسته شود

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به شیوع کرونای جهش یافته در شهرستان گفت: شب گذشته تعداد 100 تست مراجعه کنندگان به درمانگاه کووید، مثبت شد که زنگ خطری برای ورود به بحران و موج چهارم کرونا است .

دکتر علی اصغر خالقی با بیان اینکه ما هشدارهای زیادی دادیم و این روزها را پیش بینی می کردیم، افزود: متاسفانه هشدارها جدی گرفته نشد و الان آتشی به نیستان شهر افتاده است و روزانه بالای 50 درصد از تست های مراجعین، مثبت می شود و تعداد بستری ها که به 3 یا 4 نفر رسیده بود، هم اکنون تعداد 50 نفر از مبتلایان در بخش کرونای بیمارستان بستری شده اند .

وی ادامه داد: اتاق عمل ها تعطیل شده است و خدمات درمانی فقط به بیماران اورژانسی ارایه می شود و تمام توان درمانی برای خدمات رسانی به مبتلایان کرونا بکار گرفته شده است.

دکتر خالقی با تاکید بر اینکه باید تجمعات از هر نوعی که باشد، شکسته شود، گفت: تمام تلاشمان بر این بود که تغییر رنگ اتفاق نیفتد . زمانی که رنگ شهرستان به نارنجی و سپس به قرمز تغییر می کند، تلاش مضاعفی باید انجام شود تا دوباره به وضعیت قبل برگردیم.

رییس دانشگاه با اشاره به اینکه رعایت پروتکل ها در شهرستان فسا از 85 درصد به زیر 50 درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: کادر درمان 14 ماه است که فشار زیادی متحمل شده اند و باید انصاف داشته باشیم که آنها فولاد نیستند بلکه انسان هستند . ما تجربه 14 ماهه در مقابله با کرونا داریم و نقاط ضعف و قوت خود را می شناسیم ، می بایست تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

دکتر خالقی با اشاره به نقش و تلاش همه ادارات در افزایش حساسیت مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم عادی انگاری بیماری اضافه کرد: برای پیشگیری از موج چهارم کرونا باید مراقبت ها به شدت انجام شود و پروتکل های بهداشتی توسط مردم و مسوولین رعایت گردد .

سرهنگ سیروس دستان دبیر ستاد کرونای شهرستان با انتقاد از مدیریت کرونا در ایام نوروز و سفرها گفت: باید تلاش کنیم معیشت مردم آسیب نبیند و این در صورتی محقق خواهد شد که با تلاش همه اقشار مردم، اصناف و مسوولین، بیماری کنترل شود .

دکترمجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و جانشین رییس دانشگاه در ستاد کرونای شهرستان گزارشی از روند بیماری کرونا در یک هفته گذشته و اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا و طرح شهید سلیمانی و نقاط قوت و ضعف در مدیریت کرونا ارایه کرد .

در ادامه اعضای ستاد مقابله با کرونای شهرستان به بیان نظرات خود برای مدیریت کرونا و قطع زنجیره انتقال ویروس پرداختند.