• 1400/08/09 - 07:31
  • - تعداد بازدید: 784
  • - تعداد بازدیدکننده: 779
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اطلاعیه شماره ۳ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت: اگر علائم شبیه به سرماخوردگی دارید هوشمندانه رفتار کنید

5402

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره ۳ خود از هموطنان عزیز درخواست کرد؛ اگر علائمی شبیه به سرماخوردگی دارند هوشمندانه رفتار کرده، به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه و حتما تست PCR بدهند.

 

به گزارش وبدا، در این اطلاعیه آمده است:

با شروع فصل سرما انتظار می رود سرما خوردگی و آنفولانزا هم در جامعه گسترش یابند. از آنجاییکه علائم این بیماری ها بسیار شبیه به کرونا هست. مخصوصا در ارتباط با واریانت دلتا که واریانت غالب در کشور ما و دنیا می باشد و ابتلا به این واریانت با علائمی نظیر سر درد، آب ریزش بینی، سرفه و علائمی نظیر آن همراه می باشد. با داشتن چنین علائمی باید مشکوک به کرونا در نظر گرفته شوید و برای حصول اطمینان  می توانید تست پی سی آر دهید. به یاد داشته باشیم بیماری کرونا یک بیماری با چندین علامت می باشد و از بین رفتن حس چشایی و بویایی تنها یکی از چند علائم بیماری است. روزانه تست صدها نفر از هموطنان علی رغم داشتن حس بویایی و چشایی مثبت اعلام می شود و حتی برخی از آنها به خاطر وخامت بیماری در بیمارستان بستری می شوند.

ویروس کرونا قدرت سرایت بالایی دارد و امکان دارد شما اولین فردی در خانواده باشید که به بیماری مبتلا می شوید و می توانید دیگر اعضای خانواده را مبتلا کنید. لطفا در صورت بروز هر گونه علائم سرماخوردگی قرنطینه شوید و یا به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه کنید.

  • گروه خبری : اخبار,اطلاعیه ها
  • کد خبر : 421
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

آخرین اخبار

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: