پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار تصویری

به گزارش وب دا؛ اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان فسا صبح امروز سه شنبه هشتم اسفندماه ۹۶با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی فسا، روسا و نمایندگان سازمان ها و دستگاه ها و موسسات عضو مجمع در فرمانداری ویژه شهرستان برگزار گردید.

سلیمان کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا و رییس مجمع سلامت شهرستان در این نشست ضمن اشاره به اقدامات ارزنده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از تلاش های هیات رییسه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت و پیگیری های انجام شده در ارتقاء سلامت شهرستان فسا قدردانی نمود.

کرمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی فسا با تمام توان در حال ارایه خدمات در مناطق شهری و روستایی شهرستان و همچنین پوشش خدمتی به بیماران شرق فارس می باشد، افزود: با وجود محدودیت ها و کمبودها بالاخص در بحث بودجه، حوزه سلامت اقدامات موثری در پیشگیری، آموزش، بهداشت و درمان شهرستان فسا انجام داده است که قابل تقدیر می باشد.

ریاست مجمع سلامت شهرستان فسا گفت: اسناد بالا دستی از جمله سیاست های کلی و چشم انداز نظام سلامت و همچنین سند حقوق شهروندی در توجه به مجمع عمومی سلامت با همراهی و مشارکت متوليان امر از بخش های دولتی و غیر دولتی در جهت تبادل دانش و نظرات و تجربیات مبتنی بر یادگیری جمعی و گفتمان سازی درباره ی رویکرد سلامت همه جانبه تاکید دارند.

فرماندار ویژه فسا گفت: مردم، تمام نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش مهم و اساسی در ارتقاء سلامتجامعه و محیط زندگی به عنوان عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دارند.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف جامع و کامل، مسوولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی همه بخشهای توسعه جهت ارتقای سلامت در جامعه ضروری است.

کرمی اظهار داشت: با همدلی که در شهرستان حاکم است و با همکاری و مشارکت و اثرگذاری سازمانها و ادارات و همه متولیان دولتی و غیردولتی تاثیر گذار در سلامت، انشاءا... شاهد یادگیری جمعی و گفتمان سازی کلی در ارتقاء سلامت جامعه باشیم.

در ادامه دکترعلی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا به بیان مطالبی در خصوص ضرورت و اهمیت تشکیل مجمع سلامت پرداخت و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، قانون اساسی و آموزه های دینی بر شورایی شدن امور و با تاکید دولت تدبیر و امید، مجمع عمومی سلامت تشکیل گردید.

دکترخالقی افزود: در مقوله سلامت همه دستگاه ها و سازمانها درگیر هستند و باید باور کنیم و دغدغه داشته باشیم و سعی کنیم که مردم به این حوزه ورود پیدا کنند و اساس اجتماعی شدن سلامت بر مشارکت آگاهانه و سازمان یافته مردم توام با مشارکت بخش های مختلف دولتی و غیردولتی است.

ریاست دانشگاه با اشاره به اینکه سلامت پایان ناپذیر است، تاکید کرد: می بایست به سمتی حرکت کنیم تا مردم در برنامه ریزی و سیاست گذاری های کلان حوزه سلامت دخالت داشته باشند.

در ادامه معاونین درمان، بهداشت و غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی فسا به بیان گزارشی از وضعیت و اقدامات و مشکلات و چالشهای حوزه های تحت پوشش خود پرداختند و بر لزوم تقویت همکارهای فرابخشی برای ارتقاء سلامت شهرستان تاکید کردند.

در پایان اعضای مجمع سلامت به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.