پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان فسا ضمن تشکر و قدردانی از همراهی و همدلی مردم و مسوولین در مقابله با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص در مراسم شبهای قدر گفت: سلامتی مردم برای ما اولویت اصلی است و بایستی خیلی به این موضوع توجه کنیم .

 

به گزارش وب دا فسا؛ دکتر علی اصغر خالقی با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله فیزیکی و گندزدایی و ضدعفونی مستمر محیط ها و تاکسی ها و سرویس های حمل و نقل افزود: باید یادمان باشد ما هنوز جزو شهرهای زرد در ابتلا به شیوع کرونا هستیم و نیاز به برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت برای مقابله و مهار این ویروس منحوس داریم .

وی با بیان اینکه تاریخی برای اتمام بیماری کرونا وجود ندارد، بر فرهنگ سازی فاصله گذاری اجتماعی و رعایت توصیه های بهداشتی تاکید کرد.

دکتر خالقی اظهار کرد: دانشگاه آمادگی دارد از راننده های تاکسی و سرویس های حمل و نقل و کارکنان ادارات با حجم مراجعین زیاد بعنوان گروههای پرخطر در معرض ابتلا به بیماری، تست کرونا انجام دهد.

رییس دانشگاه با بیان اینکه به یمن همکاری و همراهی بسیار خوب بخشداران و دهیاران در بحث جونده کشی اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: نباید کرونا الان که فصل تابستان است ما را از یک سری بیماریهای دیگر مثل سالک، التور و بیماریهای اسهالی غافل کند .

وی تاکید کرد: با توجه به نزولات جوی مناسب می بایست سلامت و مراقبت از آب آشامیدنی مردم به شدت در دستور کار ادارات مرتبط قرار گیرد.

دکتر خالقی ضمن تشکر از ائمه جمعه و جماعات و همه رسانه ها و گروههای مردمی که در بحث فرهنگی و اجتماعی یار و یاور ما بودند، گفت: استدعا داریم همه تلاش کنند تا بحث کرونا به ورطه فراموشی سپرده نشود .

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: با توجه به مهارت کادر درمان و کنترل های مستمر در خصوص بیماری کرونا، در شرایط مطمئن و قابل قبولی قرار داریم و پایین بودن آمار فوتی ها، بیانگر میزان توانمندی مسوولان بهداشتی در روند درمان این بیماری است .

حسین آرگیو افزود: بیماری کرونا همچنان به عنوان تهدیدی جدی در جامعه وجود دارد ، اما در این شرایط علاوه بر توجه به وضعیت معیشتی مردم و تامین ارزاق عمومی، رونق اقتصادی، فعالیت صنایع تولیدی و انجام مراسم مذهبی، از تامین سلامت مردم نیز غافل نبوده ایم و این امر با همراهی مردم با فرهنگ شهرستان محقق گردید .

فرماندار ویژه فسا اضافه کرد: سلامت، امنیت و معیشت سه ضلع مهم و اساسی هستند که هر کدام با هم ارتباط ساختاری و گسترده دارند و پایه های یک جامعه ی ایده آل را تشکیل می دهند ، بنابراین باید بین این سه موضوع، ارتباط متوازن و موثر برقرار کرد .