پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

در این نشست که با حضور فرماندار ویژه و اعضای ستاد مقابله با کرونا در مصلای نماز جمعه برگزار شد،  رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گزارشی از وضعیت ویروس کرونا و اقدامات انجام شده در شهرستان ارایه کرد.

به گزارش وب دا فسا؛ دکتر علی اصغر خالقی از شورای تامین شهرستان و همراهی و همکاری ائمه جمعه و جماعات و روحانیون در مقابله با بیماری کرونا تشکر و قدردانی کرد .
وی گفت: دومین شهر استان فارس هستیم که دستگاه real time  ما راه افتاد و در واقع خودمان تستهای کرونا را انجام می دهیم .
رییس دانشگاه بیان کرد: متخصصین عفونی، ریه و داخلی ما عملکرد خیلی خوبی داشتند و دارند و به شایستگی در حال درمان بیماران هستند .
دکتر خالقی ادامه داد: با همکاری نیروهای بسیجی، 82 هزار خانوار فسایی مورد غربالگری تلفنی کرونا قرار گرفتند که نزدیک 100 درصد جمعیت شهرستان می باشد و به زودی مرحله دوم غربالگری نیز آغاز خواهیم کرد .
فرماندار ویژه شهرستان فسا و رییس کمیته  پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان فسا گفت: در ایام تعطیلات با تمهیداتی که صورت گرفت ، به گونه ای عمل شد که در روند افزایش بیماران مبتلا به کرونا دچار جهش و آمار تصاعدی نبودیم که این امر نشان از کنترل گسترده توسط مسوولان ذیربط دارد.
حسین آرگیو افزود: وضعیت فعلی شهرستان فسا قرمز است در این شرایط اگر قرار بر فعالیت برخی صنوف در آینده باشد باید بر اساس پروتکل های بهداشتی و طی مشورت با متخصصین امر انجام پذیرد به گونه ای که هیچ گونه مغایرتی با سلامت شهروندان نداشته باشد .
وی ادامه داد: تقویت فعالیت های محله محور در چارچوب اقدامات حمایتی، فرهنگی، اطلاع رسانی و نظارتی در سطح شهرستان از عمده ترین اهداف طرح ملی ساماندهی مشارکت اجتماعی در مقابله با بیماری کرونا است.
فرماندار ویژه فسا اظهار کرد: با توجه به وضعیت افزایش مبتلایان، احتمالا طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۳۰ فروردین تمدید خواهد شد.
️در این نشست بر استفاده از ظرفیت روحانیون و معتمدین مساجد با همکاری سازمان ها و ادارات ذیربط نکاتی مطرح و بحث وتبادل نظر  شد .
همچنین بر اساس تصمیم ستاد کرونا مقرر شد با تصمیم گیری های منطقه ای و بومی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اقدام گردد.