پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با شیوع بیماری کرونا و ضرورت ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه برای پیشگیری از گسترش این بیماری، واحد بهداشت محیط این معاونت قوانین بهداشتی و بازرسی های ویژه ای را در سطح شهرستان فسا اجرایی کرد.

 

به گزارش وب دا فسا؛ دکتر جلال کریمی افزود: عدم فروش اقلام غذایی فله، کاهش تجمع در مراکز خرید و اماکن عمومی، رعایت بهداشت در نانوایی ها و مجزا کردن صندوقدار از ارایه کننده نان، تعطیلی قهوه خانه ها و اماکن غیر ضروری، نظارت بر رعایت اصول بهداشتی در مراکز بهداشتی درمانی و ادارات همچنین گندزایی اماکن عمومی از جمله اقداماتی بود که توسط بهداشت محیط انجام شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه 98 تاکنون، 9737 مورد بازرسی از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان فسا توسط بهداشت محیط انجام شد، اضافه کرد: در این بازرسی ها 28 قهوه خانه ، 42 امکنه عمومی و 135 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به علت عدم رعایت اصول بهداشتی مقابله با کرونا تعطیل شدند.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: بازرسین بهداشت محیط در این دوره ی زمانی موفق شدند سطح بالایی از قوانین بهداشتی را در شهرستان فسا اجرایی و سلامت شهروندان را تامین کنند.