پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به منظور ارتقای سطح بهداشت روانی در زمان بحران ویروس کرونا، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان، کارگاه مدیریت و کنترل استرس ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

 

به گزارش وب دا فسا؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا با قدردانی از تلاش ها، از خودگذشتگی و حس مسوولیت بالای کادر درمانی بیمارستان، حال و هوای این روزهای کادر درمان و مکان درمانی را به جبهه و رزمندگان سال های دفاع مقدس تشبیه نمود و ادامه داد: اعضای هیئت رئیسه و کارمندان ستاد در دانشگاه علوم پزشکی همگی همگام و همراه در کنار شما حرکت می نمایند.

دکتر مجید نقدی در ادامه به بیان برنامه های در دست اقدام جهت مدیریت این بحران در شهرستان فسا پرداخت و افزود: این رسالت مهم شما به گوش همگان رسیده است و امیدورایم که همچنان با قدرت و امید  شما به هدف اصلی یعنی شکست کرونا دست یابیم.

در ادامه مریم معصومی مسوول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه، بهاره اسماعیل زاده و حسین اعتصامی فرد کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان به آموزش تکنیک های CBT ، غرقه شدن در عدم یقین، باورهای غلط درباره نگرانی، سود و زیان نگرانی ها و... ، راهکارهای عملی (تاب آوری) جهت کاهش استرس، تمرین مراقبه mindfulness)  یا ذهن آگاهی) صورت تئوری و عملی پرداختند.