پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

مراسم گرامیداشت روز پرستار با حضور امام جمعه، هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از مسوولین شهرستان، مدیران و جامعه پرستاری، با تقدیر از برگزیدگان گروه پرستاری شهرستان برگزار گردید.

به گزارش وب دا فسا؛ در این آیین، امام جمعه فسا با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: شغل پرستاری تنها یک شغل نیست بلکه یک نوع عشق به همنوع است که شما با وجود همه مشکلات، برای حفظ سلامت جامعه تلاش می کنید.

حجت الاسلام حسین جمالی زاده با اشاره به آیه شریفه 32 سوره مائده افزود: طبق این آیه اگر کسی کمک کند تا جان یک نفر حفظ شود، گويا جان همه بشریت را نجات داده است. از یکایک پرستاران که کمک می دهند جان یک نفر حفظ بشود، تقدیر و تشکر می کنم.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا:  مردم قدرشناس شهرستان، قدر زحمات و تلاش های پرستاران را می دانند

در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا به حدیثی از پیامبراکرم(ص) که می فرماید: " کسی که یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند، خداوند او را با ابراهیم خلیل علیه السلام محشور خواهد کرد" اشاره و گفت: پرستاری جایگاه باعظمتی است و افراد جامعه برای اینکه قدر سلامتی را بدانند می بایست اول جایگاه پرستاری را قدر بدانند.

دکتر علی اصغر خالقی با اشاره به برخی از مشکلات جامعه پرستاری افزود: پرستاران پرتلاش و خدوم و زحمت کش چالشهای زیادی هم دارند و در این دو سال گذشته علیرغم مشکلاتی همچون موضوعات مالی که جنبه کشوری دارد، ذره ای از خدمات رسانی خود را کم نکرده اند و ما هم مشکلات جامعه پرستاری را درک می کنیم و برای رفع این مشکلات تلاش می کنیم.

وی افزود: برای جذب نیروی انسانی تلاش های زیادی صورت گرفته است و با توسعه ای شدن بیمارستان در حال احداث امام حسین(ع) که با پیگیریها و تلاش های زیاد اتفاق افتاد، امیدواریم بخشی از مشکلات در حوزه نیروی انسانی کاسته شود.

دکتر خالقی مردم را مستحق بهترینها دانست و بیان کرد: مردم قدرشناس شهرستان، قدر زحمات و تلاش های پرستاران را می دانند.

سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، پرستاران را فرشته رحمت برای بیماران دانست و گفت: در مشاغل دیگر، انسان بیشتر از نظر جسمی درگیر می شود ولی در پرستاری هم درگیری جسمی و هم روحی وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی یعقوبی به جایگاه ویژه اجتماعی حضرت زینب(س) اشاره کرد و افزود: حضرت زینب در اواخر عمر مبارک شان، پس از حادثه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع)و یارانش، وظیفه اصلی پرستاری از بازماندگان کربلا را بر عهده دارد که جایگاه بسیار مهمی است که بسیار در جامعه تاثیرگذار بوده است.

دکتر مجتبی سهراب پور معاون درمان دانشگاه با قدردانی از زحمات و صبوری جامعه پرستاری شهرستان، پرستاران را فرشتگانی بر روی زمین توصیف کرد .

همچنین مدیر خدمات پرستاری دانشگاه با بیان اینکه پرستاری از سخت ترین کارها از لحاظ فشار روحی و جسمی می باشد، گفت: توجه به حرفه پرستاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مقام معظم رهبری در بیانات خود، بی توجهی یا کم توجهی به حرفه پرستاری را بی توجهی به سلامت جامعه برشمرده است.

مریم کریمی با تاکید بر سیاست وزارت بهداشت به سمت پرستاری جامعه نگر، گزارشی از تخصیص پستهای مدیریتی سرپرستاران، برنامه مراقبت هاي پرستاري در منزل، آماده سازی تیم پرستاری در بحران و موفقیت 88 پرستار در اخذ مجوز بین المللی صلاحیت حرفه ای ارایه کرد.

وی اضافه کرد: پرستاران می بایست در تقویت آگاهیهای لازم و کسب مهارتهای ارتباطی موثر تلاش نموده و در زمینه آموزش در راستای سلامت جامعه، فعالانه و مستمر عمل نمایند.

کریمی ادامه داد: همکاری و تلاش پرستاران بعنوان طلایه داران عرصه سلامت در اجرای طرح های ملی مانند غربالگری فشارخون، شناسایی بموقع و مدیریت درمان بیماران سکته حاد قلبی و مغزی مایه فخر و مباهات بوده است.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری شهرستان فسا، پرستاری را ستون فقرات درمان دانست و گفت: امیدواریم در کشور ما هم شغل پرستاری به جایگاه اصلی خود برسد.

غلامعلی حیدری گزارشی از اقدامات نظام پرستاری در جهت آموزش پرسنل پرستاری و رفاه گروههای مختلف پرستاری شهرستان و همچنین مطالبات و مشکلات پرستاران ارایه کرد.

تقدیر از برگزیدگان گروههای پرستاری، پخش کلیپ، اجرای موسیقی و مسابقه از برنامه های این مراسم بود.