پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

تکنسینهای منتخب اورژانس دانشگاه های علوم پزشکی قطب 5 کشور در کارگاه آمادگی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی فسا برای حضور در المپیاد کشوری فوریتهای پزشکی شرکت کردند.

 

به گزارش وب دا فسا؛ در این کارگاه یک روزه، اساتید به بیان مطالبی در خصوص مراقبت های پیشرفته در مصدومان ترومایی (PHTLS) و احیاء قلبی – ریوی پیشرفته(ACLS) پرداختند و در ادامه کارگاه، ضمن برگزاری آزمون تئوری و عملی، آمادگی شرکت کنندگان بررسی شد و مسایل و مشکلات احتمالی مرتفع گردید .

برای حضور پرقدرت و با آمادگی کامل تکنسینهای منتخب اورژانس دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، یاسوج، جهرم، گراش، لار و فسا در المپیاد، 2 دوره کارگاه توسط اورژانس فارس برنامه ریزی شده است که با توجه به امکانات و حضور مدرسین مجرب، اولین کارگاه در فسا برگزار گردید و طبق برنامه، کارگاه دوم به میزبانی شیراز برگزار می شود.

در مهرماه سال جاری با اعلام سازمان اورژانس کشور، المپیاد فوریت های پزشکی بصورت منطقه ای برگزار شد و با برگزاری آزمون علمی مهارت های بالینی، مهارتهای عملیاتی و تست ورزش، 12 نفر از تکنسینهای فوریت های پزشکی دانشگاههای قطب 5 کشور برای حضور در المپیاد کشوری انتخاب گردیدند.