پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

معاون هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم دومین سالگرد شهدای گمنام و گرامیداشت شهداء و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: هدف دشمن از جنگ نرم، تسلط بر ذهن ها و مغزها و درگیری تمام کشور و خانواده ها و جوانان مملکت می باشد تا بتواند با تاثیرگذاری بر قشر جوان، باورها و اعتقادات آنان را تغییر دهند اما جوانان کشور ما با آگاهی و بصیرت نقشه دشمنان را خنثی می کنند .

 

به گزارش وب دا؛ دومین سالگرد شهدای گمنام و گرامیداشت شهداء و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور امیردریا دار سیاری معاون هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مسوولین شهرستان و عموم مردم شهید پرور، خانواده های معظم شهدا، دانشگاهیان و ایثارگران دانشگاه، در جوار قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان فسا ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی فسا در برپایی این جلسه معنوی گفت: علاوه بر خدمات تخصصی در حوزه بهداشت و درمان، توجه به مسایل فرهنگی، مذهبی و سیاسی از نکات بارز این دانشگاه است.

حجت الاسلام والمسلمین حسین جمالی زاده ضمن اشاره به قدردانستن وجود نعمت دو شهید گمنام در دانشگاه توسط مردم، دانشجویان و اساتید بیان کرد: زمانی که شهیدی در سرزمینی دفن می گردد آن زمین متبرک و مطهر می شود .

در ادامه معاون هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هر چه داریم از برکت خون شهیدان است و با اشاره به چهل سالگی انقلاب گفت: دشمنان در حالی چهل سالگی انقلاب را خواهند دید که علیرغم جنگ، تحریم ها و تهدیدهای مختلف شاهد رشد و توسعه همه جانبه کشور می باشیم . پس از انقلاب دشمنان دست از سر کشور برنداشته و با حربه های مختلف شامل جنگ، ترور، تحریم، ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در پی شکست انقلاب بودند که مجاهدت شهدا و ایثارگری رزمندگان موجب شد انقلاب و کشور مصون بماند و در این راه 17000 شهید ترور، 230 هزار شهید و بیش از 400 هزار جانباز و آزاده در دوران دفاع مقدس برای حفظ عزت و تمامیت ارضی و استقلال کشور جان خود را فدا کردند تا امروز با سرافرازی در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم و پیمان می بندیم که راه شهدا را ادامه دهیم.

امیر دریادار سیاری افزود: نکته حایز اهمیت برای جوانان این است که کشور جمهوری اسلامی ایران همیشه تحریم داشته و الان و آینده نیز خواهد داشت. وضعیت جغرافیایی ایران در دنیا، وجود منابع نفت و گاز و انرژی و گفتمان انقلاب اسلامی به جهت قطع منافع نامشروع بیگانگان سه علت اساسی تحریم ها و تهدیدهای دشمان بر علیه ماست .

وی بیان کرد: کشور ما و انقلاب ما برای کشورهای منطقه و فرامنطقه الهام بخش است و استکبار جهانی، استقلال و الهام بخشی کشور ما را بر نمی تابد مگر اینکه ما تسلیم شویم و تا مسیر پرافتخار انقلاب را دنبال می کنیم و ادامه می دهیم استکبار دشمنی می کند و این دشمنی را با تشدید تحریم ها، جنگ های نیابتی، جنگ اقتصادی، برهم زدن امنیت و نقشه های جنگ نرم ادامه می دهد.

دریادار سیاری افزود: هدف دشمن از جنگ نرم، تسلط بر ذهن ها و مغزها و درگیری تمام کشور و خانواده ها و جوانان مملکت می باشد تا بتواند با تاثیرگذاری بر قشر جوان، باورها و اعتقادات آنان را تغییر دهند اما جوانان کشور ما با آگاهی و بصیرت نقشه دشمنان را خنثی می کنند.

معاون هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک روز دانشجو ادامه داد: اگر در کشور به دنبال پیشرفت و توسعه و اقتدار و بازدارندگی هستیم باید مسیر ما از راه علم باشد . علمی که با بصیرت و در مسیر صحیح است ما را به توانمندی بالا در دفاع از کشور و انقلاب می رساند و جنگ امروز جنگ علم و دانش می باشد و جوانان و دانشگاهیان می توانند این کشور را به قله های افتخار و پیروزی برسانند.

در ابتدای این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن خیرمقدم به حضار گفت: در آستانه 16 آذر روز دانشجو، مفتخریم که به یمن دومین سالگرد تدفین دو تن از دانشجویان برترین دانشگاه عالم به ریاست امام همیشه جاویدان و بنیانگذاری سید و سالار شهیدان میزبان شما عزیزان هستیم.

دکتر علی اصغر خالقی با بیان اینکه امنیت، استقلال و آزادی امروز کشور مدیون خون شهیدان است، افزود: شهدا گوهر سرشت وجودیشان را در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم خداوند کردند که این موجب حسرت و عبرت همه ماست .

دکترخالقی با تاکید بر حفظ یاد و خاطره شهداء و ایثارگران افزود: آذرماه سالگرد تدفین شهدای گمنام در این دانشگاه است و به ارواح پاک همه شهداء، امام شهداء و به ویژه این دو شهید عزیزو بزرگوار سلام و درود و صلوات می فرستیم.

در پایان مراسم از خانواده های گرامی شهدای دانشگاه وتعدادی از کارکنان ایثارگر به نمایندگی از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی فسا تجلیل شد.