پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

خانم 75 ساله میانشهری با سابقه دیابت که دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود با احیاء موفق و مستمر و اقدام به موقع تکنسین های اورژانس پایگاه نصیر آباد و تلاش کادر درمانی درمانگاه شبانه روزی میانشهر زندگی دوباره یافت.

 

به گزارش وب دا؛ مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا گفت: در ساعت 8:12 روز یکشنبه 11 آذرماه97 پس از تماس تلفنی با مرکز اورژانس ۱۱۵مبنی بر مشکل قلبی – تنفسی خانم 75 ساله با سابقه بیماری قلبی و دیابت و تنگی نفس، بلافاصله پایگاه اورژانس نصیرآباد به محل ماموریت در میانشهر اعزام گردید.

یوسف علیپوریان افزود: آقایان فریبرز رنجبر و مجید احسان پور از تکنسین های اورژانس 115با حضور بر بالین بیمار متوجه شدند که بیمار فاقد علایم حیاتی و بد رگ می باشد که بلافاصله عملیات احیاء قلبی – ریوی با مانیتورینگ کامل و گرفتن رگ از گردن بیمار شروع می گردد و پس از گذاشتن لوله تراشه و اقدامات لازم دیگر،  بیمار  به درمانگاه   میانشهر   انتقال داده می شود که به مدت 20 دقیقه احیا با همکاری بسیار خوب  کادر درمانی علایم حیاتی در  بیمار ظاهر و وضعیت بیمار بهتر گردید.

وی با اشاره به ادامه اقدامات پزشکی اولیه و وصل بیمار به دستگاه ونتیلاتورآمبولانس در مسیر درمانگاه به بیمارستان ادامه داد: بیمار با ضربان 88 و فشار خون 80 بر 60 جهت ادامه درمان به بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) تحویل داده شد.

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا با بیان اینکه طبق پیگیری های انجام شده این بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان تحت درمان و مراقبت می باشد، از تلاش های اقایان فریبرز رنجبر مسول پایگاه نصیرآباد و مجید احسان پور تکنسین پایگاه و دکتر حمید رضا قره چاهی و محبوبه کرمی زاده کادر درمانی درمانگاه شبانه روزی میانشهر قدردانی نمود.