پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ دکتر رویا کوکبی مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا گفت: از تیرماه سال96 روش IUIدر مرکز درمان ناباروری بیمارستان آغاز شد که حدود 18تا20درصد موارد انجام شده، تست حاملگی مثبت داشته اند که از ابتدای سال جاری تاکنون 10 تولد نوزاد از موارد IUI به ثبت رسیده است که یک مورد نیز دوقلوزایی بود.

دکترکوکبی با اشاره به استفاده از روش هایIVF و MI (میکرواینجکشن)از آذرماه 96 در این مرکز، افزود: در این روش ها تاکنون مواردی فریز شده اند و 20 تا 25 درصد موارد انتقال داده شده، مثبت گردیده است و در حال حاضر بیشترین سن حاملگی خانمهایی که در این مرکز IVF شده اند، 32 هفته می باشد.

مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا اظهار داشت: با مراجعه بیماران به مرکز درمان ناباروری فسا مدارک قبلی آنها بررسی و آزمایشات لازم جهت زوجین درخواست می شود. با بررسی مدارک و آزمایشات کامل زوجین پرونده تشکیل می گردد و درمان های لازم برای زوجین مشخص و پروتکل درمان در نظر گرفته می شود و روند درمان شروع می گردد و درمان های ناباروری پیشرفته از جمله TESEوICSI در این مرکز انجام می شود و در صورت نیاز جنین های اضافه زوجین جهت ادامه درمان برای خودشان فریز می شود.

وی بهره گیری از تکنیک های درمان ناباروری را در از بین بردن مشکلات خانوادگی و مسایل روحی و روانی خانواده ها که بر اثر عدم فرزنددار شدن بوجود می آید، بسیار تاثیر گذار دانست.

دکتر کوکبی با بیان اینکه در حال حاضر 15 درصد زوج های شهرستان فسا از نعمت بچه دار شدن محروم هستند، گفت: از سال 96 با راه اندازی این مرکز، زوج ها در صورت تمایل، برای انجام مراحل درمانی دیگر نیازی نیست به مرکز استان و استان های همجوار مراجعه کنند .

مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان افزود: این مرکزبا 10 نفر پزشک فوق تخصص و متخصص در حال ارایه خدمات می باشد و هزینه درمان در مرکز درمان ناباروری فسا بصورت دولتی است.