پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ مهندس مجتبی کرمی منش مسوول واحد بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا در جلسه هماهنگی بازرسین بهداشت محیط ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبداله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش ، گفت: با فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و اطعام عزاداران حسینی در حسینه ها و تکایا ، رعایت اصول بهداشتی در پخت غذاهای نذری دارای اهمیت بسیار زیادی است .

کرمی منش با اشاره به لزوم تشدید نظارتهای بهداشتی در ماه محرم، افزود: افزایش نظارتهای بهداشتی بر این اماکن، بخصوص محل های پخت نذورات ضروری است و بازرسی ها با اولویت نظارتهای شبانه بر هیات های مذهبی افزایش خواهند یافت.

کرمی منش افزود: انتظار می رود مدیران هیئت های عزاداری و مسوولین طبخ نذورات نیز در تهیه غذا به نکات بهداشتی توجه نمایند و با مامورین بهداشت همکاری لازم را به عمل آورند تا سلامت عزیزان عزادار تامین گردد.

وی گفت : عدم رعایت موازین بهداشتی در تهیه و توزیع نذورات در مراسم عزاداری، مساجد، تكایا و هیات ها می تواند احتمال بروز بیماری های مرتبط با غذا به وی‍‍ژه بیماری های عفونی روده ای را افزایش دهد و از همشهریان گرامی می خواهیم با رعایت موازین بهداشتی، سلامت خود و جامعه را تضمین کنند.

مسوول واحد بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه گفتکارشناسان این واحد در تمامی ساعات شبانه روز به صورت آنکال آماده رسیدگی به شکایات مردمی هستند و شهروندان گرامی نیز می توانند به صورت 24 ساعته از طریق سامانه 190 شکایات بهداشتی خود را ثبت نمایند.

در این جلسه همچنین در خصوص نحوه تدوین کتاب جامع بهداشت، تاثیرات تغییر اقلیم بر بهداشت محیط شهرستان فسا، ضرورت ثبت طغیان بیماریها در سامانه جامع بازرسی و وحدت رویه بازرسین بهداشت محیط در اعمال دستورالعمل های وزارت بهداشت از دیگر موضوعاتی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در مورد آنها تصمیمات لازم اتخاذ شد.