پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ سلیمان کرمی فرماندار ویژه شهرستان فسا با حضور در مرکز بهداشتی - درمانی فاطمیه(س) اقدام به تشکیل پرونده سلامت الکترونیک در سامانه سیب، انجام خطرسنجی و مراقبتهای سلامت نمود.

دکتر جلال کریمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: راه‌اندازی سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) که در راستای ارایه خدمات بهداشتی - درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت اجرا شد، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی - درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه و خانه‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی - درمانی جمع ‌آوری می شود.

دکترکریمی افزود: یکی از مزایای بزرگ این سامانه این است که پرونده هر فرد در تمام کشور مشترک است، بنابراین توصیه می شود تمام مردم به پزشک خانواده مراجعه کنند و از پزشکان خانواده درخواست کنند اطلاعات سلامتی آنها را وارد سامانه کنند، نکته قابل توجه این است که این اطلاعات محرمانه است و غیر از پزشک و مدیر ارشد استان شخص دیگری به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت .

معاون بهداشت دانشگاه اظهار داشت: ثبت اطلاعات و سوابق بیمار در سامانه، به پزشک برای تشخیص بهتر کمک می­ کند و باعث می ­شود تا سابقه بیمار را به صورت دقیق و قابل اعتماد و نه بر اساس حافظه فرد یا پرونده ­های کاغذی که ممکن است کم و زیاد شود، در دسترس باشد تا روند درمان و سایر اقدامات علمی­تر و با اعتماد بیشتر انجام شود.

وی گفت: در همین راستا فرماندار ویژه شهرستان فسا با حضور در مرکز بهداشتی – درمانی فاطمیه (س) اقدام به تشکیل پرونده سلامت در سامانه سیب و انجام خطرسنجی و مراقبتهای سلامت کرد.