پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های فضای مجازی ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان به همت اداره تعالی فرهنگی و شورای انضباطی دانشگاه با همکاری پلیس فتا در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

در این کارگاه، سروان وحید کارگر رییس پلیس فتای شهرستان فسا ضمن اشاره به روش های کلاهبرداری در فضای مجازی بیان داشت: کلاهبرداری رایانه ای و برداشت غیر مجاز از حساب، بیش از ۵۰ درصد جرایم سایبری در کشور را شامل می شود.

وی ادامه داد: روش های کلاهبرداری به صورت های فیشینگ، اسکیمر، خالی کردن حساب با رسیدهای خودپرداز، کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه کشی، سایت های شرط بندی و کیلاگر می باشد.

رییس پلیس فتای شهرستان فسا ضمن اشاره به آسیب ها و خطرات پیرامون حوزه فضای مجازی، خطرات استفاده از شبکه های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری به روش های مختلف از جمله کلاهبرداری ایمیلی، پیامکی و سرقت رمز عابربانک از طریق مهندس اجتماعی، هتک حرمت و نشر اکاذیب را از رایج ترین جرایم رایانه ای کشور دانست.

وی امنیت در اینترنت را موضوعی مهم و حیاتی معرفی کرد و ادامه داد: عدم رعایت نکات امنیتی لازم در فضای مجازی، خطرات و آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

گفتنی است این کارگاه مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.