پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ در راستای ضرورت آموزش آبشاری به عموم مردم، کارگاه آموزشی گرد و غبار و اثرات آن بر سلامت انسان ویژه بهورزان شهرستان فسا به همت واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای معاونت بهداشت برگزار شد.

مهندس منوچهر جوکاران کارشناس مسوول واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا و مدیر فوریت های سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه در خصوص این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به بروز پدیده گرد و غبار در شهرستان فسا با غلظتهای پیش بینی نشده در چند روز گذشته و ایجاد مشکلات برای اهالی شهرستان، ضرورت آموزش به عموم مردم برای پیشگیری از اثرات نامطلوب پدیده گرد و غبار احساس می شود.

جوکاران افزود: واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا اقدام به آموزش بهورزان حوزه معاونت بهداشت در زمینه اثرات گرد و غبار بر سلامت انسان نمود تا این آموزشها توسط بهورزان درمناطق روستایی شهرستان فسا به عموم مردم انتقال داده شود.

کارشناس مسوول واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا توصیه نمود: در روزهایی که غلظت گرد و غبار بالا می باشد باید از فعالیتهای شدید بدنی مثل ورزش و کارهای سخت خودداری نمود. همچنین زنان باردار، کودکان، سالمندان و افرادی که بیماریهای ریوی و حساسیت های تنفسی دارند باید در منزل بمانند و در حد امکان از تردد در محیط بیرون از منزل خوداری کنند و در صورت خروج از منزل از ماسک مناسب استفاده نمایند.