پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ در راستای ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص سکته های حاد قلبی و مغزی ( طرح های 247و724 ) و لزوم آموزش دانش آموزان، به همت مدیریت پرستاری دانشگاه، آقایان خالقی و مرادی از کارشناسان پرستاری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا در چندین مدرسه شهر فسا حضور یافتند.

در این برنامه دانش آموزان با علل بروز سکته های قلبی و مغزی، راه های پیشگیری از آنها، روش های صحیح امداد و کمک به افراد خانواده که دچار سکته های حاد قلبی یا مغزی شده اند و... آشنا گردیدند.

همچنین ضمن پاسخگویی کارشناسان به سوالات دانش آموزان، پمفلت های آموزشی در خصوص سکته های قلبی و مغزی توزیع گردید .

با توجه به اتمام سال تحصیلی، انشاءا... با همکاری آموزش و پرورش شهرستانT کارشناسان پرستاری در سال تحصیلی جدید نیز  جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص سکته های حاد قلبی و مغزی در دیگر مدارس شهرستان حضور خواهند یافت.

با توجه به بهره مندی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا از کادر درمانی مجرب، متخصص و فوق تخصص و همچنین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی و مرکز جراحی قلب باز، این بیمارستان از پیشگامان اجرای طرح های ملی 724 و247 در سطح کشور می باشد .

گفتنی است در نخستين جشنواره تقدير از بيمارستانهاي مجري "مديريت درمان سكته هاي قلبي و مغزي" در سال 96 با حضور وزیر بهداشت و مسوولین ارشد وزارت بهداشت،بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا به عنوان یکی از بیمارستان های منتخب کشوردر برنامه های مديريت درمان بيماران سكته حاد مغزی(724) و درمان بیماران سکته حاد قلبی(247)،موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره گردید.