پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ دکتررویا کوکبی مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا با اشاره به تولد سه نوزاد در سال 97 با کمک تکنیک های کمک باروری گفت: از تیرماه سال96 تعداد 166 مورد IUI در مرکز درمان ناباروری انجام شده است که تعداد 35 تست مثبت گردید که در فروردین ماه 97 یک مورد دوقلوزایی(2 نوزاد دختر) و در اردیبهشت ماه سال جاری تولد یک نوزاد دختر در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) انجام گرفت .

دکترکوکبی با بیان اینکه استفاده از روش IVF نیز از آذرماه 96 در این مرکز آغاز شده است، گفت: در این روش تعداد 41 مورد Ovum Retrival انجام شده است که از این تعداد 18 مورد انتقال داده شده و تاکنون 5 مورد آن مثبت می باشد.

مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان فسا اظهار داشت: با مراجعه بیماران به مرکز درمان ناباروری فسا و تشکیل پرونده نازایی و انجام آزمایشات لازم جهت خانم و همسر ایشان، روند درمانی شروع می گردد و با بررسی مدارک، درمانهای لازم برای افراد مشخص شده و پروتکل درمان در نظر گرفته می شود و درمانهای ناباروری پیشرفته از جمله: IUI، IVF، ICSI و TESE انجام می گردد و در صورت نیاز جنین های اضافه زوجین جهت ادامه درمان فریز می شود.

وی بهره گیری از تکنیک های درمان ناباروری را در از بین بردن مشکلات خانوادگی و مسایل روحی و روانی خانواده ها که بر اثر عدم فرزنددار شدن بوجود می آید، بسیار تاثیر گذار دانست.

دکتر کوکبی با بیان اینکه در حال حاضر 15 درصد زوج های شهرستان فسا از نعمت بچه دار شدن محروم هستند، گفت: از سال 96 با راه اندازی این مرکز، زوج ها در صورت تمایل، برای انجام مراحل درمانی دیگر نیازی نیست به مرکز استان و استان های همجوار مراجعه کنند.

مدیر مرکز درمان ناباروری بیمارستان افزود: این مرکزبا 10 نفر پزشک فوق تخصص و متخصص در حال ارایه خدمات می باشد و هزینه درمان در مرکز درمان ناباروری فسا بصورت دولتی است.