پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ در راستای آگاهی بخشی به شهروندان فسایی در زمینه حفاظت فردی در برابر ریزگردها، واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای معاونت بهداشت با همکاری واحد بهداشت محیط و اورژانس115 اقدام به توزیع متون آموزشی و ماسک در بین شهروندان نمود.
مهندس منوچهر جوکاران کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست و مسوول واحد مدیریت بلایای معاونت بهداشت در این خصوص گفت: با توجه به تاکید معاون بهداشت دانشگاه در خصوص اطلاع رسانی مناسب به مردم ، واحد مدیریت بلایا اقدام به توزیع 3000 پمفلت در زمینه "حفاظت در برابر ریزگردها" در سطح شهر فسا نمود. جوکاران افزود: همچنین جهت فرهنگ سازی استفاده از ماسک ،صدها عدد ماسک در سطح شهر و مرکز بهداشتی - درمانی فاطمیه در بین مردم و مراجعین به این مرکز توزیع گردید.
مهندس جوکاران توصیه نمود: در روزهایی که غلظت ریزگردها بالا می باشد باید از فعالیتهای شدید بدنی مثل ورزش و کارهای سخت خودداری نمود.
وی گفت: زنان باردار ، کودکان، سالمندان و افرادی که بیماریهای ریوی و حساسیت های تنفسی دارند باید در منزل بمانند و در حد امکان از تردد در محیط بیرون از منزل خوداری کنند و در صورت خروج از منزل از ماسک مناسب استفاده نمایند.