پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ به همت واحدهای مدارس و سلامت جوانان و بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه و با همکاری آموزش و پرورش بخش ششده و قره بلاغ همایش پیشگیری از کم تحرکی با حضور رییس آموزش و پرورش ششده و قره بلاغ، جمعی از مسوولین و کارشناسان معاونت بهداشت، معلمین پایه های چهارم، پنجم و ششم و مربیان تربیت بدنی در موسسه فرهنگی مذهبی فاطمیه روستای امیرحاجیلو برگزار شد.

فاطمه زارعپور مسوول واحد مدارس و سلامت جوانان معاونت بهداشت دانشگاه در این خصوص گفت : باتوجه به مستندات نگران کننده درخصوص میزان فقر حرکتی و کاهش فعالیت بدنی نوجوانان و دانش آموزان، مداخلات جدید و پایدار برای افزایش فعالیت بدنی این گروه ضروری است.

زارعپور افزود: یکی از مداخلات مدرسه محور در خصوص افزایش فعالیت بدنی دانش آموزان و نوجوانان، طرح تمرینات کششی در کلاس می باشد که دانش آموزان همراه با تغییر موقعیت نشستن در پشت میز و نیمکت، با مطالبی در خصوص مهارت های زندگی سالم و اهمیت فعالیت بدنی مطلوب در زندگی آشنا می شوند و به تدریج آگاهی های لازم و نگرش مثبت در انجام فعالیت بدنی روزانه را پیدا می کنند.

مسوول واحد مدارس و سلامت جوانان هدف از اجرای این طرح را آموزش و نهادینه کردن فعالیت بدنی مطلوب در دانش آموزان دانست و گفت: با عملیاتی شدن این طرح، شیوه زندگی سالم از منظر رفع کم تحرکی برای نسل آینده و خانواده های آنها تحقق خواهد یافت. 

وی با بیان اینکه دانش آموزان و نوجوانان باید روزانه 60 دقیقه فعالت بدنی متوسط و شدید داشته باشند، اظهار داشت: طرح تمرینات کششی در کلاس با همکاری آموزش و پرورش در شهرستان فسا جهت دانش آموزان سه پایه چهارم ،پنجم و ششم در حال اجرا می باشد  .

در این همایش تمرینات کششی بر اساس پوستر و الگوی ارسالی وزارت بهداشت به حاضرین در جلسه آموزش داده شد و مهندس خضرایی کارشناس بهداشت حرفه ای در زمینه نقش رعایت اصول ارگونومی در کلاس و تاثیر آن بر سلامت اسکلتی -عضلانی دانش آموزان آموزش های لازم را ارایه دادند.