پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ طی مراسمی برنامه فلورایدتراپی دندانهای دانش آموزان6 تا 12 ساله شهرستان فسا در سال تحصیلی 97 -96 با حضور معاون بهداشت دانشگاه ، رئیس آموزش و پرورش ششده و قره بلاغ و جمعی از مدیران معاونت بهداشت در مدرسه دخترانه بعثت شهر قره بلاغ آغاز شد.

در این مراسم دکتر جلال کریمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به ارتباط سلامت جسم و موفقیت تحصیلی گفت : تغذیه سالم و رعایت اصول بهداشتی از جمله بهداشت دهان و دندان باعث حفظ سلامت جسمی و در نتیجه موفقیت تحصیلی دانش آموزان خواهد شد.

دکترکریمی افزود : انجام فلوراید تراپی هر شش ماه یکبار می تواند 30 تا 60 درصد از پوسیدگی دندان جلوگیری کند که موجب صرفه جویی 30 تا 60 درصدی در هزینه های سلامت دهان و دندان می گردد.

آقای بلاغی رییس آموزش و پرورش ششده و قره بلاغ با تقدیر و تشکر از همکاری های گسترده و نزدیک معاونت بهداشت و آموزش و پرورش در زمینه حفظ سلامت دانش آموزان گفت : مدیران و مسوولین امروز جامعه ما محصول تلاشهای مسئولان گذشته هستند و امروز نیز ما باید تلاش کنیم تا دانش آموزان را به مسوولان خوب آینده از نظر سلامت و اخلاق تبدیل کنیم و آیندگان از ما در این زمینه سوال خواهند کرد.

در ادامه دکتر رسول محمودی مسوول واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه در خصوص اجرای برنامه فلوراید تراپی در مدارس شهرستان فسا گفت : در سال تحصیلی گذشته 17854 نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان فسا در پایه های اول تا ششم ابتدایی خدمات فلوراید تراپی را دریافت کرده اند .

دکترمحمودی افزود: امسال (سال تحصیلی 97 -96) علاوه بر دانش آموزان پایه اول تا ششم، دانش آموزان پیش دبستانی و پایه هفتم نیز این خدمات را دریافت خواهند کرد که پیش بینی می شود حدود 24000 نفر دانش آموز فسایی، خدمات فلوراید تراپی را درسال تحصیلی جدید دریافت کنند.

در این مراسم برنامه هایی شامل اجرای سرود و دکلمه خوانی توسط دانش آموزان اجرا شد و در اختتامیه مراسم دندان دانش آموزان این مدرسه توسط کادر بهداشتی معاونت بهداشت فلوراید تراپی شد.