پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ اولین روز از نشست هم اندیشی معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 5کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار گردید.
دکترباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بصورت ویدیو کنفرانس در آیین افتتاحیه این نشست  ضمن اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی فسا از گذشته دانشگاه پرتحرکی در حوزه آموزش پزشکی بوده است ، بیان داشت : مجموعه منطقه آمایشی 5 منطقه ای است که بر اساس ظرفیت هایش امید زیادی به آن وجود دارد .
دکترلاریجانی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته در دولت یازدهم بسته های طرح تحول آموزش تدوین شد، افزود: تدوین بسته ها منجر به ایجاد یک گفتمان جدید در حوزه آموزش علوم پزشکی شده است .
معاون آموزشی وزارت بهداشت  حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای دانشگاهها را در حوزه علوم پزشکی بسیار با اهمیت دانست و گفت: همچنین درگیر کردن اساتید دانشگاهها در مساله آموزش ، مساله مهم و حیاتی است و ضرورت دارد در 5 سال آینده کلیه کلان مناطق آمایشی، برنامه بلند مدت و راهبردی خود را جهت ایفای نقش موثر داشته باشند .
وی با تاکید بر اینکه هم افزایی واحد مجموعه کلان منطقه منجر به توانمندسازی کلیه دانشگاهها خواهد شد ، اظهار داشت: می بایست ضمن نظرسنجی از دانشگاهها بتوانیم بازبینی در بسته ها و برنامه ها نیز داشته باشیم.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت برگزاری این نشست ها گفت: نتایج بررسی ها نشان می دهد ترجمان بسته ها در دانشگاهها زیاد شفاف نیست و نشست هایی از این دست می تواند به دستیابی به این ترجمان و ایجاد گفتمان واحد کمک کند.
به گفته وی ضرورت درگیر کردن دانشجویان و بالاخص استعدادهای درخشان در زمینه بسته های تحول و نوآوری حایز اهمیت می باشد. 
در ابتدای این نشست دکترعلی اصغر خالقی ریاست دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن خیر مقدم به معاونین و نخبگان علمی دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه5 بیان داشت: تحول در حوزه آموزش علوم پزشکی از ضروریات برهه کنونی نظام آموزشی است. 
دکترخالقی افزود: دانشگاه علوم پزشکی فسا مبتنی بر رسالت های کلان، حرکت در مسیر تحول در آموزش پزشکی بعنوان ضرورت نظام سلامت را از برنامه های مهم خود تلقی و به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.
دکترسیدامین کوهپایه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا بر ایجاد وحدت رویه و همگرایی در فرایند اجرایی سازی بسته ها و هم اندیشی در زمینه راهکارهای اجرایی سازی و مفهوم سازی و تبیین بسته ها تاکید نمودند.
در این نشست دو روزه معاونین آموزشی و نخبگان علمی به بحث و تبادل نظر در خصوص دستیابی به اهدافی از قبیل دستیابی به یک زبان مشترک در بسته ها، وحدت رویه های اجرایی و پیاده سازی، تبیین و مفهوم سازی و باز تعریف مبانی نظری و علمی بسته ها می پردازند.
در روز اول نشست بسته های دانشگاههای نسل سوم، مرجعیت علمی و آموزش پزشکی پاسخگو مورد نقد و بررسی نخبگان دانشگاهی کلان منطقه 5 قرار گرفت.
گفتنی است در این نشست معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، یاسوج ، جهرم، فسا، لار و گراش حضور دارند.