پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا؛ یوسف علیپوریان مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی فسا گفت: روز جمعه 14 مهرماه 96 در ساعت 11:13 آقای 42  ساله  با سابقه مشکل قلبی به مرکز بهداشتی – درمانی  دوگان مراجعه می نماید که پزشک درمانگاه پس از انجام معاینات و اقدامات درمانی، تصمیم به انتقال بیمار به بیمارستان  گرفته می شود و پس از تماس با ستاد اورژانس بلافاصله پایگاه اورژانس دوگان جهت انتقال بیمار به درمانگاه اعزام می گردد.    

علیپوریان افزود: آقایانجاسم حقایقی و محمد حسینی از تکنسین های اورژانس 115 پس از انجام اقدامات اولیه مهم و حیاتی(اکسیژن ترابی و مانیتورینگ قلبی)، بیمار در بین مسیر انتقال به بیمارستان، دچار ایست قلبی می گردد که با اقدام سریع (ماساژ وشوک قلبی) ریتم قلب به وضعیت عادیبرمی گردد و بیمار با مانیتور کامل قلبی و همچنین تماس با بیمارستان جهت فعال نمودن کد 247 بیمارستان(مدیریت درمان بیماران قلبی) و آمادگی کامل پرسنل اتاق  CPR و پزشکان طب اورژانس، بیمار به بیمارستان منتقل گردید.

عبدالرزاق سرسبز مسوول بخش آنژیوگرافی بیمارستان حضرت ولیعصر( عج) فسا گفت: این بیمار پس از انتقال از بخش اورژانس بیمارستان به كت لب و طبق پروتكل و دستورالعمل برنامه درمان سكته حاد قلبی تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت و مشخص گردید شاخه اصلی سمت راست (RCA)بیمار از قسمت میانی( Mid Part) به طور كامل دچار انسداد می باشد كه این انسداد باعث ایجاد سكته و ایست قلبی بیمار شده است .

سرسبز افزود: بلافاصله عمل آنژیوپلاستی جهت بازكردن رگ مسدود شده انجام گرفت و در طول مدت زمان انجام عمل چندین مرحله عملیات احیا قلبی-ریوی برای بیمار انجام و در نهایت این عمل با موفقیت به پایان رسید .

مسوول بخش آنژیوگرافی بیمارستان اظهار داشت: بیمار جهت ادامه درمان و طی دوره نقاهت به بخش سی سی یو منتقل گردید و در حال حاضر وضعیت عمومی و هوشیاری بیمار مناسب می باشد.

به گفته وی . به دلیل اقدام به موقع و مناسب و سریع پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و ادامه آن در اورژانس و كت لب بیمارستان  باعث شد آنژیوپلاستی اولیه برای این بیمار طبق پروتكل اعلامی از طرف وزارت بهداشت انجام شده و بیمار به زندگی بازگردد.

گفتنی است این عمل توسط دكتر الكامل به همراهی خانم ها رضایی و زارعی و اقای آور با موفقیت در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) انجام شد.