پایگاه خبری وبدا - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech 2

آرشیو اخبار

به گزارش وب دا به نقل از آدینه فسا ؛ آیت اله دکترطهماسبی امام جمعه فسا در بخشی از خطبه دوم نماز جمعه 29 مردادماه با اشاره به 
اول شهریور ماه روز بزرگداشت شیخ الرئیس ابو علی سینا ، ایشان را عالم بزرگواری دانست که بر چندین علم مهم آن روز از جمله علم پزشکی تسلط کامل داشت و به خاطر قدردانی از خدمات این دانشمند فرزانه در علم پزشکی، روز بزرگداشت شیخ الرئیس به نام روز پزشک نامگذاری شده است. 
امام جمعه فسا با بیان اینکه پزشکان ما باید شخصیت هایی همانند شیخ الرئیس را در زندگی خودشان الگو قرار دهند ، گفت : امیرالمؤمنین علیه السلام در یک روایت زیبا وظیفه ی پزشکان متعهد را بیان می کند و می فرماید: من تطبّب فلیتّق الله و لینصح و لیجتهد، وظیفه ی اول پزشک، تقوا و پرهیزگاری است. دکترطهماسبی افزود : پزشک پرهیزگار، به بیمار هرگز بعنوان یک طعمه نگاه نمی کند، بلکه درمان او را بعنوان یک وظیفه قلمداد می کند. ایشان وظیفه دوم پزشک را خیرخواهی نسبت به بیماران برشمرد و گفت : طبیب باید ناصح و خیر خواه بیمارانش باشد و آنچه خیر و صلاح آنها است برایشان تجویز کند. ایت اله طهماسبی بیان داشت : وظیفه ی سوم پزشک، تلاش برای درمان بیماران است. باید برای کار پزشکی و طبابتش وقت بگذارد، باید منشا بیماری ها را پیدا کند، باید زحمت بکشد و راه های درست معالجه را پیدا کند تا بیمارانش را معالجه کند. 
امام جمعه فسا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه ی پزشکان متعهد ، بصورت ویژه از زحمات دکترعسکری ریاست دانشگاه علوم پزشکی فسا قدردانی کرد و اظهار داشت : من از نزدیک در جریان تلاشهای ایشان برای ارتقاء سطح سلامت شهرستان هستم. ، البته مشکلاتی به خاطر زیرساخت ها وجود دارد. از همه ی شهرهای اطراف به بیمارستان ولی عصر (عج) مراجعه می کنند که این بیمارستان ظرفیت این همه مراجعه کننده را ندارد، ولی با این وجود، ایشان خوب مدیریت کرده اند.
 ایشان بیان داشت : امیدواریم ان شاءالله مسئولین شهرستان، فرماندار محترم و نماینده ی محترم تلاش کنند بیمارستان جدید هر چه زودتر تکمیل و تجهیز شود تا پاسخگوی خیل عظیم مراجعه کنندگان از فسا و داراب و نی ریز و استهبان باشند.